Menu Close Menu
اعزام یازدهمین ایثارگر اهدای عضو در سال ۹۹

اعزام یازدهمین ایثارگر اهدای عضو در سال ۹۹

اعزام یازدهمین ایثارگر اهدای عضو در سال ۹۹

🔹️یازدهمین ایثارگر اردبیل زنده یاد نازنین زهرا بهرام پور کودک دوساله دومین اهدا کننده از یک خانواده پنج نفری که اصالتا اهل طالش و ساکن اردبیل میباشند. نازنین کوچک در تاریخ ۹۹/۱۲/۱۴ بدنبال افت هوشیاری و قطع کامل تنفس با تنفسهای دهان به دهان مادر و در آغوش پدر در بیمارستان بوعلی پذیرش میشود.اقدامات احیا سریعا انجام و در بخش آی سی یو اطفال بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار میگیرد.

بخشیدن دلی بزرگ می خواهد

▫️۲۸ مرداد ماه ۹۵ کودکی ۴ ساله بنام سبحان بهرام پور بدنبال افت هوشیاری و بررسیهای ویژه این بیماران با تشخیص مرگ مغزی و بارضایت خانواده برای اهدای عضو به تهران اعزام شد .

▫️دوسال بعد درست در همان تاریخ ۲۸ مرداد ماه ۹۷ نوزادی پا به عرصه زندگی گذاشت نامش را نازنین زهرا گذاشتند . تولد این نوزاد خوشقدم زندگی پدر ومادرو بستگانش را متحول کرد . دوسال از فراق سبحان گذشته بود و حضور نازنین زهرا زندگی را  هر روز به کام مادر و پدر ایثارگر سبحان شیرین تر میکرد.

▫️هیچکس خبر از آینده مبهم زندگی خود ندارد چه اگر خبر داشت هیچوقت از شیرینی لحظات به یاد ماندنی لذت نمیبرد و غم ها و غصه های اتفاقات آینده زندگی را به کامش تلخ میکرد .

 ▫️انگار زندگی نارنین زهرا تا ۱۴ اسفند ماه ۹۹ معین شده بود دراین روز به ناگهان در حین بازیهای کودکانه اش دچار افت هوشیاری و قطع تنفس شده و در آغوش پدر با تنفس دهان به دهان مادر بدون هیچگونه علایم حیات در بیمارستان بوعلی پذیرش میشود . اقدامات احیا سریعا شروع شده و کودک با بازگشت ضربان قلب برای مدت کوتاهی امید را در دل مادر وپدر زنده میکند غافل ازاینکه این بازگشت ضربان قلب ، امتحانی دیگر برای پدر ومادرش رقم میزند .

▫️ اقدامات درمانی در آی سی یو اطفال و تحت نظر متخصصین اطفال ، قلب و نرولوژی شروع میشود اما روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه دوباره قلب کوچک نازنین زهرا از حرکت باز میایستد و احیای مجدد او و عدم پاسخ به درمانها او را در زمره کاندیدهای اهدای عضو قرار میدهد .

▫️ شرایط بیمار با توجه به سابقه شناخت قبلی توسط پدرش قبل از اقدام همکاران به اطلاع کوردیناتور واحد فراهم آوری میرسد . بعداز انجام معاینات و ویزیت متخصصین تیم واحد ، متاسفانه مرگ مغزی نازنین زهرا تایید شده و پدر و مادر هر دو از امتحان سخت دیگری سربلند بیرون آمده  و باز رضایت به اهدای اعضای دومین فرزندشان میدهند . "بخشیدن دلی بزرگ میخواهد "و این دو عزیز بارضایت به اهدای اعضای کودک دلبندشان ، مهر تایید براین جمله زیبا زدند

▫️صحنه های تلخ وداع با این کودک شیرین زبان دوساله و امور مربوط به تکمیل فرمها و اخذ رضایت و اعزامش چشمان پرستاران عزیز بخش ، پرسنل بیمارستان ، همراهان کودکان بیمار ، خانواده و بستگانش را که برای آخرین دیدار آمده بودند را اشکبار کرد .
▫️دیدن این صحنه ها ، شنبدن صدای ضجه و فریاد مادر و حرفهای پدرداغدیده نارنین زهرا دل هر رهگذری در بیمارستان بوعلی را در مسیر انتقال به آمبولانس به درد میاورد . اینگونه شد که نازنین زهرای کوچک دومین اهدا کننده از یک خانواده و یازدهمین اهدا کننده واحد فراهم آودی دانشگاه در سال ۹۹ را به نام خود ثبت کرد .


🖋روایت اهدای عضو بقلم معصومه نجفی زارع  مسئول شناسایی بیماران مرگ مغزی و کوردیناتورارشد واحد فراهم آوری  دانشگاه

 

اشتراک
ارسال دیدگاه
Captcha
دیدگاه کاربران